Şirket Profili

             1gr dan 6000gr'a kadar Akümülatörlü ve Servo kontrollü Makinalarda Fason Baskı işleri

    1989 yılında Elektrik piyasasında Termoset (Bakalit) TMS (Flouresan) soketleri imalatı ile işe başlayan firmamız; 1994’de Termoplastik teknolojisinin gelişimi sonucu piyasada ticari önemini yitiren “Termoset “ i imalatından tamamen kaldırmıştır. İmalat kalıplarını Plastik Enjeksiyon sistemine çeviren firmamız, geçmişteki Kalıp imalatı tecrübesi ile plastik fason baskı sektöründe de, güvenilirliği ve yeterli teknik alt yapısı ile “SIR PLASTİK” adı altında bilinçli yan sanayi olarak müşterilerine hizmet vermeye başlamıştır.

    01.01.2008’ den itibaren kardeş firma olan “EMSA OTOMASYON” ile “SIR PLASTİK”  birleşerek “SBS Plastik Otomasyon San. Tic. LTD.ŞTİ”  çatısı altında kurumsal yapıya geçmek için ilk adımı atmıştır.

    Plastik sektörünün ileri gelen firmalarına teknik destek veren firmamız, bu özelliğini kendi makinalarında da uygulayarak, makine parkurunu teknolojinin gereklerine göre yenilemiştir. Bu sayede şirketimiz, ürünlerinde ve baskı kalitesinde birçok firmanın ancak kendi plastik atölyesinde elde ettiği titiz çalışma ortamını, fason baskı avantajında müşterilerine sunabilmektedir.

    Günümüzün ağır rekabet ortamında makine parkuru problemleri, işçilik giderleri, enerji giderleri gibi nakit harcamalara karşı; 75 ile 90 günlük çeklerle bütün bu yükü sırtından atma yadsınamayacak bir avantajdır.

     Bu konuda güvenilir bir partner ile çalışmak, konusu direkt plastik olmayan firmalar için en güzel çözümdür.

Güven konusunu birkaç madde altında incelersek :

- Yüksek maliyetli kalıplarını fasoncuya emanet edebilme yönünden güvenilirlik ki; Kalıpçılık temelinden geldiğimiz için müşterilerimize bu konuda garanti verebilmekteyiz.

- Baskı kalitesi ve gerekli ihtimamın gösterilmesi, en küçük hatayı ürün sahibi gibi ayıklayabilme yani kalite kontrol açısından güvenilirlik ki; Çalıştığımız firmaları bu konuda rahatlıkla referans verebiliriz.

- İş / Zaman grafiği ölçüsünde gecikmesiz tam zamanında, eksiksiz ve kaliteli ürün alabilme açısından güvenilirlik ki; Makinalarımızın tüm teknolojilerine hâkim olmamız dışarıdan hiçbir teknik desteğe ihtiyaç duymamamız hasebiyle arıza vb. sebeplerden doğacak gecikmeler firmamızda minimum seviyededir.

D - Ticari mülkiyet, ürün veya şirket sırrı bağlamındaki güvenilirlik. Bu referanslarımıza bağlı olabileceği gibi; anlaşma, sözleşme gibi yazılı taahhüt şeklinde temin edilebilir.

    SBS Plastik Otomasyon San Tic LTD. ŞTİ tüm bu avantajlarına ek olarak, ticari anlaşmalarla teknik alt yapısı ve tecrübesi ile yeni yatırım gerektiren durumlarda, en hızlı ve en düşük maliyetle yeni yatırım yapabilme kabiliyeti sayesinde rekabet gücü yüksektir. Teknolojisi yüksek, dolayısıyla yatırım maliyeti yüksek işlerinizde bizimle görüşmeden net karar vermemenizi öneririz.